česky | english

 

Novinky 2013:

 

Hony na bažantnici Konopiště 2013/2014

Letos pro nás hony v bažantnici na Konopišti začaly o měsíc později z důvodu hárání naší Lexy. Škoda měsíce, ale co se dá dělat... háravky do honitby nesmějí :).Nicméně i tak si užíváme s Lexy každý hon a já věřím, že nám to spolu bude ještě pár let klapat.

hony 20132014
tohle jsem nasbírala za jednu leč - ufff

 

IHA Wels 7.-8.12.2013

sobota : Bertil Lungren ( S ), 71 GR)/ neděle: Dagmar Winter ( N ), 63 GR

JCH Era z Botičských Meandrů - 1, CACA a V3 v  mezitřídě

Era caca-Wells 2013

 

 

-----------------

 

 

GRC Christmas Show Cloppenburg 30.11.2013 (195 GR)

feny tř. prac. : Anne Woodcock ( UK )

CH Lenda Moura Soul - výborná ( 10 )

 

Lexy - Cloppenburg

Tuto výstavu jsem naposledy navštívila před 4 lety a byla jsem  tenkrát nadšená. S kamarádkou Evou a Veronikou jsme si slibovaly, že si tu krásnou atmosféru zopakujeme a také, že se konečně setkáme po dlouhé době se zahraničními přáteli. No vyplnilo se nám jen něco. Přátelská a vánoční atmosféra byla znát snad jen ve výzdobě a čokoládových figurkách rozesetých po stolech.Tatam bylo fandění a tleskání, hala byla před zahájením poloprázdná a vystavující dojížděli postupně pouze vystavit a zase se zabalit a odjet.Jen pár lidí tam bylo celou dobu, naštěstí i naši přátelé.Prostě - výstavy jsou stále více o kokardách a tititulech a stále méně o setkávání,obdivování krásných psů a kvalitním posuzování.Asi nezbývá, než se s tímto stavem smířit a svou účast značně omezit a také, velmi pečlivě si vybírat, kam pojedu.V Čechách a na Slovensku to asi nebude skoro nikam.... stále dokola se opakující kolotoč českých rozhodčí mě totálně odradil a otrávil.
Lexynku jsem naposledy přihlásila na tak velikou klubovku do třídy pracovní. Měla 9 kvalitních soupeřek a hlavně o hodně mladších. Lexy má skoro šest let a nějaké ty šrámy z " boje " už jsou na ní znát, proto jsem si naděje na úspěch nedělala. Jela jsem hlavně pro posudek od ženy, které si velice vážím a od které má Lexy první posudek ze 13ti měsíců z klubové výstavy v Hluboké. Byla to Anne Woodcock ( kennel Stanroph ). Musím říct, že posudek seděl na Lexy opět do puntíku a se známkou výborná a odchodem z kruhu na 5. místě jsem naprosto spokojená.Takových rozhodčí je stále méně, bohužel.

 

--------------------------

 

 

DNA testy očí naší Lexy

18.11.2013 přišly výsledky DNA testů očí naší Lexy z anglické laboratoře AHT s následujícími výsledky : PRA GR 1 - normal  a PRA GR 2 - carrier ( přenašeč). Protože otec našeho vrhu " E " byl také testován a má PRCD, PRA GR1 a 2 normal - tedy je čistý, jsou tito naši odchovanci čistí na PRA GR 1. Ostatní oční choroby si musí nyní natestovat sami, pokud budou chtít. Testovala jsem Lexy ne z důvodu dalšího jejího krytí, protože již štěňata mít nebude, ale pro naše odchovy, aby se lépe orientovaly při výběru partnerů do chovu. To se pro blízkou budoucnost našich chovatelských plánů podařilo, protože tři naší jedinci si vybrali partnery čisté, takže nemusí mít po této stránce obavy žádné.

Pro představu velmi zjednodušeně - čistý jedinec má obě alely (jednu od matky a jednu od otce )normální - Clear ( N/N ), přenašeč má zmutovanou jednu alelu - carrier ( P/N), postižený má zmutované obě alely - Affected ( P / P ). U čistých  jedinců a přenašečů je riziko přenosu testované choroby velice nízké, u obou postižených jedinců naopak vysoké. Převedeno do tabulky to vypadá takto:

 

2.rodič

1.rodič
čistý přenašeč( zdr. jedinec, pouze přenášející ) postižený
čistý 100% čistí potomci 50% čistí, 50% přenašečů 100% přenašečů
přenašeč 50% čistí, 50% přenašečů
25% čistí, 50% přenašečů, 25% postižených
50% přenašečů, 50% postižených
postižený 100% přenašečů 50% přenašečů, 50postižených 100% postižených

 

Genetické testování chorob, které se u danných plemen psů vyskytují je poměrně nový a nebojím se říci i módní směr, jak se vypořádávat s nemocemi, které naše pejsky trápí. Není to ale jedinný ukazatel pro výběr vhodného chovného jedince. Nezapomínejme i na jiné neméně důležité zdravotní výsledky, exterierové a povahové vlastnosti plemen. Bohužel se s novými objevy v problematice chovu psů často strhne horečnatá aktivita pouze jedním směrem a zapomíná se pak na ty ostatní věci. Žádný pes není bez chyby, stejně jako člověk :), a je nutné postupovat v chovu racionálně a občas použít i selský rozum.

 

----------------------

Enrico z Botičských Meandrů má i dle B.V.A. v Anglii kyčle parádní, skóre je opravdu super 4 : 3 , což odpovídá FCI A1 !

------------------------

 

 

Prague Expo Dog - 3.11.2013

sobota : A. Čečrdlová ( CZ ), neděle:Jo.Schepers ( NL )

JCH Enrico z Botičských Meandrů - V1, CAC - mezitřída
Gucchi Angel Shadow - VN 2 -  tř.dorost ( vnuk Lexy )

 

Enrico - CAC - Duocacib Praha 112013 Enrico - CAC - Duocacib Praha 112013-2


Gucchi VN2 _1 Gucchi VN2
Gucchi, 5 měsíců - VN 2 - vnouček naší Lexy
Gucchi ( Diana z Botičských Meandrů x Deep Devotion Brdské Zlato )

 

 

------------------

 

29.10.2013
Smutná zpráva

Dnes odešel za duhový most pejsek z našeho vrhu " B " - Bernie z Botičských Meandrů ( Cathy od Hradu Veveří x Dewmist Sablefella ).Zemřel po krátké, ale zákeřné nemoci ve věku 7 let.Ještě 28.10. jsme byly s jeho maminkou Cathy a Lexy a s Bernáškovou rodinou se naposledy společně projít. Bernie ač již nemocí zasažen, byl šťastný, že nás vidí a v rámci možností i veselý. Den na to se rozhodl odejít. Je nám to všem moc líto, byl to veselý chlapík a milý společník do poslední chvil. Sbohem Bernie........

------------------------

 

 

Duodanube Cacib Bratislava 26. - 27.11.2013

P.Studeník ( CZ ) a V. Lobakin ( AZ )

 

CH Lenda Moura Soul - V2,RCAC / V4 - třída pracovní
JCH Era z Botičských Meanrů - V1,CAC / V2,RCAC - mezitřída

 

Lexy - duocacib Blava 102013 Lexy - duocacib Blava 102013-2.day
Lexy v sobotu
Lexy v neděli
Era- Blava 112013 - CAC Era- Blava 112013 - CAC_move
Era Cac v sobotu Era v pohybu

 

-----------------------------

Další výsledky vrhu " E "

 

Dnes obdrželi majitelé Enza obálku od MVDr. Šebka plnou krásných výsledků. Enzo má DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD ramen negativní. Máme velkou radost, že i třetí sourozenec z tohoto vrhu je zdravý.Za rtg děkuji MVDr. Líbě Štorkové.

V září došly též výsledkyi Enricovi - stejně krásné DKK 0/0, DLK 0/0 a ocd negativní! RTG kyčlí byly poslány ještě do Anglie, věříme že bude výsledek též výborný.

----------------------------------

 

VZPR CACT - RK CZ Hrádek u Rokycan 5. -6. 10.2013

Lexy VZPR Hrádek u Rokycan

Lenda Moura Soul - 4. místo, II.cena,347 bodů

 

Na všestranné zkoušky jsem Lexy přihlásila po dvou letech znovu, abychom si opravily III. cenu ... haha, na těchto zkouškách to vážně není jen tak.Lexy oba dva dny pracovala velmi dobře na čtyřky, jen z přinášení kachny máme trojku za to, že je panička trdlo a povel aport řekla do výstřelu, takže Lexy nic neslyšela a seděla dál u nohy. No nezbývalo, než povel zopakovat....školácká chyba paničky. Další trojku máme z jednoho sejití z barvy, kterou jinak šla velmi dobře. Měla jsem obavu,protože na čerstvějších barvách má tendenci zvedat hlavu.Už to vypadalo, že se nám snad podaří I.cena možná i něco navíc, když  na poli po pěkném slídění i handlingu přišel náš NEmilovaný marking.Kus byl pohozen ve vyšším porostu s hlubšími brázdami. Lexy vyběhla skoro přesně, cca 1 metr pod kus, ale pak začala kroužit a dohledávat kolem něj. Málem mě kleplo... no a byla z toho dvojka a tudíž II. cena.Marking potrápil v neděli většinu startujícíh - zřejmě tam byl Bermudský trojuhelník :))). I tak jsem nadmíru spokojená s lexynčinou prací, byla velmi šikovná, ovladatelná a i v neděli, kdy už byla hodně unavená a mezi disciplínami odpočívala, pracovala na maximum. Lexy díky za to, že tě mám, je radost s tebou zkouškovat ♥!

V honitbě Hrádek u Rokycan jsem byla poprvé a musím říci, že to byl velmi pěkný terén, prima organizace i posuzování.Všechny čtyři skupiny si fandily, každý každému držel palce a v hospodě nebo na obídku na střelnici byl slyšet smích a přátelská konverzace mezi vůdci i mezi rozhodčími.Jsem ráda, že s námi nebyl žádný prudič a že všem šlo především o zábavu pro sebe i naše psy. Za perfektně připravené zkoušky patří poděkování hlavně manželům Klasnovým a všem, kdo se na jejich organizaci podíleli.

-----------------------------

 

 

Klubová výstava RK CZ Oslavany 21.9.2013

psy: Mr.Ray Strudwick ,UK ( Burpham )

feny: Mrs. Lyn Strudwick, UK ( Burpham )

 


Era z Botičských Meandrů - CAJC, JBOB třída mladých ( 17 fen )

Lenda moura Soul - V3 ve třídě pracovní ( 8 fen )
Enrico z Botičských Meandrů  výborný v mezitřídě ( 10 psů )

E Dindin jn. - velmi dobrý ve třídě mladých ( 11 psů )

Era - JBOB Club show RK Oslavany 2013 Era - JBOB Club show RK Oslavany 2013, judges
Era - s krásnou kokardou za CAJC
Era - CAjC, BOJ
Lexy - RK CZ Ol¨slavany 2013 Oslavany together
Lexy - V3 v minikožíšku ve třídě pracovní :)
společná fotka některých kamarádů
Dino Oslavany Dino with Helena
E Dindin jn. s Blankou v kruhu - jazyk na nás vyplazuje lumpík :)))
E Dindin jn. s paničkou Helenkou

 

-------------------------------

 

Jihočeské Derby KCHLS - Domanín
7. - 8.9.2013

Zatím co dcera Era bodovala ve výstavním kruhu, maminka Lexy se se mnou zůčastnila 8. ročníku Jihočeského Derby, sestávajícího z PZ a SZVP. Lexynka oba dva dny pracovala velmi pěkně a obě zkoušky absolvovala v I. ceně, v neděli pak s titulem CACT. V Derby se umístila na celkovém 6. místě a věříme, že se tak kvalifikovala na Derby Retrieverů - MZPR 2014.

JC Derby 2013
SZVP - I.cena,CACT, PZ I.cena, 6. místo v JČ Derby

 

 

------------------------------------------------------------

 

CAC Brno 7.9.2013

rozhodčí: Tibor Havelka (SK)

Na této výstavě zazářila naše Era z Botičských Meandrů, když postupně získala CAJC a tím splnila podmínky pro udělení titulu JCH CZ, následně BOJ, BOB a v závěrečných soutěžích i Junior BIS všech plemen. Mám z Vás radost Evičko a Erunko!

Eva  CAC92013 Brno Era - JBIS - 92013 Brno
Era  - ve výstavním kruhu
Erunka - CAJC, BOJ, BOB a JBIS sobotní výstavy

-----------------------

 

Výcvikový tábor Strmilov a OVVR našich odchovů

Po roční pauze, způsobené odchovem našich Éček, jsem vyrazila s Lexy a Cathy na tradiční výcvikáč Pražského retrívřího cvičáku Evy a Jindry. Do tábora mi přivezli ještě Doris, naší tříletou odchovankyni, která potřebovala dopilovat aport z vody a se kterou jsem na závěr složila OVVR - velmi úspěšně:).Krom nás a Doris,byl v táboře i mladý Enrico s Honzou a Enzo s Šárkou. Lexy a další pejsci našich přátel, jako jsou : Antošovi s Brůčou a Berčou, Eva Hubíková se Zantem a Apollem nebo Danča Hybrantová s krásnou Rozárkou a další. Byla nás prostě banda, takže i přes počáteční nepřízeň počasí, jsme si pobyt náležitě užili. Děkuji moc za  opět perfektně připravený výcvik.Lexy se báječně rozcvičila a náš potěr zvládnul zkoušky dospělosti. Enriko na plný počet,Doris s jednou trojkou.Jen Enzo trochu trucoval a tak si zkoušky odloží na příští rok. Zatím se mu do nich nechce :).
Chtěla bych zde poděkovat hlavním organizátorkám i dalším výcvikářům, Milanovi za perfektní logistiku, Jindře ml. za organizaci zábavy a p. Markovi za příjemné prostředí a služby chatové osady Leština.Příští rok ve stejném čase ahooooj.

OVVR - Rico2 Strilov - ENZO + SARKA
Enrico - plný počet bodů, bravo!

Enzo se Šárkou, kouzelná dvojice ♥

OVVR Rico1 OVVR - Rico + Doris
Enrico a perfektní chůze na volno u nohy
Enrico  a Doris při vyhlášení
OVVR Doris OVVR Doris2
Doris - předávka spárku po disciplíně nos a aport v terénu
Doris složila OVVR s jednou trojkou :)

 

 

-----------------------------

 

Tradiční dovolená v Chorvatsku

Na přelomu července a srpna tráví naše rodina i naše fenky dovolenou na poloostrově Pelješac. Jinak tomu nebylo ani letos.Počasí i složení party kamarádů v kempu bylo báječné, manželovi většinu doby foukal vítr na surfing a já si užívala lenošení a plavání v moři. Cathy už do moře tolik nelezla a spíše odpočívala v chládku pod karavanem a číhala, kdy se půjde směr hospoda. To pak vyběhla, jako mladice.:))). Lexy se mnou chodila pravidelně plavat, aby si posílila svaly na zádech a nohách a nabrala tak ztracenou kondici po zimní nemoci.Během našeho pobytu zorganizovala parta kamarádů oslavu vánočních a novoročních svátku - v létě... Nechyběl stromeček,koledy,osvětlené obytky a karavany, dárečky i slavností večeře s bram. salátem a grilovanou krůtou. Legrace u toho bylo kopec a překvapených výrazů kolemdoucích také...Na závěr si kapela složená s našich šikovných muzikantů zahrála na " Českém večeru písní a tanců " v beach baru. Bylo to parádní! Už se těšíme na další rok, tentokrát na téma maškarní ples.

 

CACIB Mladá Boleslav

rozhodčí : Dr. György Tesics ( HU )


Rico cajc MB Era cajc MB
Enrico CAJC ( 4 psy ) - stává se JCH CZ !
Era - CAJC ( 8 fen ), BOJ

--------------------------

KV KCHLS bez zadání titulu klubový vítěz, Rychety 13.7.2013

rozhodčí: Ing. František Korda

 

Era cajc Enrico Rychety
tř. mladých ( 6 fen ) - Era - V1 Cajc, stále nahatá :))))

tř. mladých  - Enrico V3 ( 4 psi ) - v plné srsti na rozdíl od sestřičky

 

 

První výsledky DLK a DKK vrhu " E "

Dne 20.6. byla na klinice Vetcare v Jablonci zrentgenována a následně u MVDr. Šebka v Č. Budějovicích  posouzena naše fenečka ve spoluvlastnictví ERA Z Botičských Meandrů.
Výsledek přišel po 14 dnech, takže už jsme měli všichni nehty celé okousané, ale stál za to. Erunka má lokty i kyčle naprosto zdravé, tedy DKK 0/0 a DLK 0/0!!! Mám obrovskou radost a děkuji za bezchybnou péči jejím majitelům Evě a Lukášovi.

 

---------------------------------

 

Cacib Brno 29.6.2013

rozhodčí: Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)

 

Era z Botičských Meandrů - V2 ve třídě mladých ( 12 fen )

 

cacib Brno62103 Era
cacib Brno62103 Era,head
tř.mladých - 12 fen - V2

kuk ♥

-------------------------

 

15. -16.6.2013

Výlet do Slovinska spojený s výstavou

Naše spolehlivá CK Hubikova opět zorganizovala super víkendový výlet spojený s výstavou do Slovinského Bledu.Je to hornatý kraj s malebným jezerem, hradem a jinými krásnými stavbami a přírodními krásami. Přespávali jsme v Jazz penzionu, kde nás velmi mile přijali a kde jsme si mohli odpočinout, něco popít šampáňa a ugrilovat dovezené masíčko.V pátek a sobotu jsme výletovali a v neděli za otřesného vedra absolvovali výstavu. Ještě že jsme měli stan, vedro bylo úděsné. K našemu překvapení nedojel italský rozhodčí pro sk. VIII. a všechna plemena tak rozstrkali celkem do třech dalších kruhů. My vyfasovali rozhodčího, specialistu na ovčáky :).No podle toho vypadalo posuzování, někteří opravdu krásní psy a fenky i z řad multišampionů dostali VD. Já s vypelichanou Erou měla štěstí, Erunka se dobře předvedla a nejspíš nejvíc představovala vlčáčka, takže postupně vyhrála CAJC,JBOB a nakonec BOS ( porazila vyspělou a vavříny ověnčenou kamarádku Rozárku :)))) ). Na postup na metu nejvyšší nás zastavil až Apollo s Veronikou, který získal BOB.Tak jeli jsme na někoho jiného, z posuzování jsme měli občas trochu šok, ale nakonec jsme přeci jen byli úspěšní . Rozárka doběhala C.I.B., Apollo dokončil Interšampiona a Erunka si odvezla dvě kartičky :). No pohárek ani kokardu nečekejte, my taky nečekali, neboť se až v závěrech o JBOB a BOB rozdávaly plastové plakety a jen ti opravdu nejlepší malou kokardu. No děkujeme, na to jsme nečekali a raději vyrazili směr domov se zastávkou na koupání.

za fotky děkuji Evě Hubíkové - více krásných fotek naleznete - ZDE

Bled Era JCAC
Era - 12 měsíců, CAJC, JBOB, BOS

Era - Apollo Bled
BOS Era z Botičských Meandrů x BOB Apollo Flores Vitae

 

Bled - our goldens
zleva: Era,Tassie. Rozárka, Apollo a Zante - v pozadí kostelík na ostrůvku

 

----------------

Červen ve znamení narozenin

V červnu se 6.6 2002 narodila naše první zlaťanda CATHY OD HRADU VEVEŘÍ, letos oslavila v plné síle 12 let. V tentýž den, ale roku 2010 se naší druhé fence Lexy narodila štěňátka z vrhu " D " ( Lenda Moura Soul x Pinkerly Quien Sabe ), která oslavila 3. narozeniny. A konečně 18.6.2012 se narodila šťěňátka z našeho posledního vrhu " E " ( Lenda Moura Soul x Pinkerly Never Say Never ) a ti slaví 1. narozeniny!

Všem našim pejskům přejeme hlavně zdraví a spokojený psí život. Cathy, aby tu s námi ještě dlouho byla a byla stále tou tvrdohlavou a veselou společnicí našeho života. Z Déček držím palce Dantemu, který se chystá na záchranářské zkoušky, Dorisce, která snad letos pokoří i vodu a dojde zkoušky do konce,Doře, která zvládla OVVR na výbornou a na zimu se chystá být poprvé matkou a konečně Diance přeji, aby těch jejích 7 trpaslíčků vyrostlo v nádherné a zdravé hafany.Déle přeji Donatě, Ditě, Dinušce i Diegovi bezstarostný život rodinných mazlíků. Našim nejmladším Ečkům přeji vše nejlepší, držím palce, aby nadcházející rtg. kyčlí a loktů dopadly stejně tak dobře, jako starším sourozencům. Prostě aby dospěli bez úrazu :) a byli stále tak milováni svými pánečky, jako doposud.

cathy
♥ Cathy - 12 let ♥

 

------------------------------------

 

KVR RK Konopiště 1.6.2013

psi: Mrs.Ann Hagger, UK
feny : Mrs. Gloria Gargan, UK

Za počasí, že by psa nevyhnal, v dešti a hlavně  v bahně, se uskutečnila tradiční Klubová výstava RK na Konopišti. Můj obdiv patří oběma rozhodčím, že to zvládly, protože to opravdu nebylo jednoduché. Proběhla tzv. mokrá výstava, kde šamponování a foukání srsti pozbylo smyslu, taktéž slušivé oblečky handlerů byly vyměněny za gumáky a pláštěnky. Mokro a bláto odhalilo vše a rovněž předvedení v bahně nemělo ten správný punc :).Nicméně přesto, že obě rozhodčí byly velmi milé, známky byly mnohdy velmi tvrdé. Déčka lítala v obou kruzích, utržit výbornou znamenalo úspěch. Naší malé stanici i všem našim přátelům se to dařilo a co víc, někteří z nás si odnesli umístění, ale i vítězné kokardy:).

výsledky naše a našich přátel byly následující :

Dante z Botičských Meandrů - výborný ve tř. otevřené
Enrico z Botičských Meandrů - V1, CAJC, BOJ ve třídě mladých
Era z Botičských Meandrů - V4 ve třídě mladých

Daily Rays  Dream Maker - V3 ve třídě mladých
Black Hawk Flores Vitae  - V3 v mezitřídě
Boca z Jiřího zahrady - V, CAC ve třídě otevřené
Danae Flores Vitae - V3 ve třídě mladých

Rozárka Chlupatí štěstí - V1, CAC, BOB, BIS Bravo Danuško, bylo to skvělé!

Era Konopiště 2013 Enrico - KV Konop.2013
Era - V4 tř. mladých
Enrico - V1, CAJC, BOJ - tř. mladých

-----------------

Cacib Litoměřice 25.5.2013

posuzoval: Fr. Pasák

Era z Botičských Meandrů obdržela ve tř. mladých známku V3 z 9 fen.Na tohoto rozhodčího se dostavilo celkem  27 goldenů......

----------------------

 

Prosečné 11.5.2013 - OVVR

Dora z Botičských Meandrů - 222 b., prospěla a stává se nyní chovnou fenou .

za fotky děkuji J. Machovi.

Dora Ovve1 ovvr Dora
téda do je dálka...... ale nesu

 

--------------------------

CACIB Praha Letňany 4.5.2013

posuzoval : P.Studeník

Na pražské výstavě jsem se byla jen podívat a podpořit naší mladou Eru a ostatní kamarády v kruzích. Atmosféra i posuzování se mi líbilo, prima byl i fakt, že se přihlížející lidé nechávali zlákat k závěrečným potleskům. Jsem stále přesvědčená, že potlesk k výstavám patří a mrzí mě, že je občas u kruhů hrobové ticho. Nemusím vždy souhlasit s vítězstvím toho či onoho, ale musím respektovat volbu posuzujícího. Zatleskat vítězům není pokrytectví, ale slušné chování.

Naše mladá naděje Era si ve věku 10ti měsíců vyběhala v početnější třídě mladých známku V2 a krásný posudek, slibující nadějnou budoucnost. Erunku porazila fenka našeho kamaráda Míry- Berinka, která byla v závěrečkách nejlepším mladým psem sk. VIII. Další kamarádi slavili také úspěchy: Zante vyhrál třídu mladých, Hawkey skončil v pořadí mezitřídy na 3. příčce,mladý bratr Berinky Dareček  dostal známku V3. Některým kamarádům se podařilo dodělat šampiona krásy ČR a veterán Herbert se parádně předvedl a sklidil potlesk i od pana rozhodčího. Všem moc a moc blahopřeji.

Era- cacib letnany -2013 Era- cacib letnany -2013-2
Era   v základním kruhu - 10.měsíců, třída mladých
Erunka vybojovala stříbro :)

----------------------

Klubová a Speciální výstava KCHLS - Humpolec 28. -29.4.2013

posuzovali: Sjoerd Jobse ( SWE ) a Bart van Maren ( NL )

Tradičně se na tomto výstavní víkendu scházíme ve velkém počtu. Letos nás byla opravdu velká banda a dokonce nechyběl ani párty stan s množstvím rozličných lahůdek , kávy a dobrého pitiva.Letos jsem měla přihlášenou pouze veteránku Cathy, protože Lexynka se stále zotavuje z vleké zimní nemoci :(. Ale zato se zůčastnila její štěňátka z vrhu D a E - Dante, Doris,Enrico, E Dindin jn. a Era. Všechna  dostala moc pěkný posudek a až na Dindinka, který  nechtěl ukázat, že je to prima veselý chlapík , měla všichna  pěkné známky a  někteří také umístění v pořadí. Výstava byla prima zorganizovaná, lidi fajn a i když jsem se v sobotu doslova uhnala v kruzích a v neděli to odnesla na zdraví, nelituji ani minuty .Díky všem , přátelé, za krásně strávené dva dny a děkuji majitelům odchovů za prezentaci.

výsledky našich psů a odchovů : Cathy od Hradu Veveří ( 12 let ) - VD 4 tř. veteráno / --- druhý den už jsem ji netrápila
Dante z Botičských Meandrů       -  V2, r.CAC / ---  tř.otevřená
Doris z Botičských Meandrů        -  V2,r.CAC  / ---  tř. otevřená
Era z Botičských Meandrů           -  výborná/ výborná, tř. mladých
E Dindin jn. z Botič.Meandrů        -  VD / --- tř. mladých
Enrico z Botičských Meandrů       - V1, CAJC,KVM / V2, tř. mladých

krásné fotky z výstavy najdete zde:http://www.retrivri.cz/fotogalerie/klubova-a-specialni-vystava-v-humpolci-2013

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.623925057635336.1073741829.100000535437376&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.506493549412587.1073741829.100001558403705&type=3

KV Hump.2013 - Cathy KV Hump.2013 - Cathy2
naše babča Cathy - téměř 12 let
naposledy v kruhu, už nám to neběhá
KV Hump.2013 - litter D KV Hump.2013 - litter E
Dante a Doris ( Lenda Moura Soul x Pinkerly Quien Sabe )
Enzo, Enrico a Era  ( Lexy x Pinkerly Never Say Never )
KV Hump.2013 - Doris
KV Hump.2013 - Doris move
charismatická Doris r.CAC ve tř. otevřené
její krásný pohyb
KV Hump.2013 -Dante rcac KV Hump.2013 - Dante move
bráška Dante se umístil shodně
jeho pohyb zcela ve stylu svého otce
KV Hump.2013 - Enrico Cajc KV Hump.2013 - Enrico Cajc2
Enrico poprvé na bedně - 10 měsíců
s první trofejí - CAjC, KVM
KV Hump.2013 - Era KV Hump.2013 - Era move
Era v početném  kruhu mladých fen
i její pohyb je krásný
KV Hump.2013 - E dindin KV Hump.2013 - Enzo
E Dindin Jn. - moc se mu nechtělo :)
naše FB hvězdička Enzo - zatím nestříhaný, prý je raději přírodní typ :)

---------------------

Společné cvičení v Řásné13. -14.4.2013

Každoroční setkání přátel z několika CHS a jejich odchovů se opět odehrálo s kempu Velkopařezitý v Řásné. Počasí nám přálo a tak jsme mohli ve dvou skupinách vyrazit cvičit . Jedna početnější skupinka, které jsem trochu pomáhala, protože mé holky necvičily, vyrazila s dumíky, bažantem a kachnou nacvičovat disciplíny OVVR a druhá pokročílá se pod vedení J. Macha připravovala na vyšší lovecké zkoušky, včetně barvy. V naší skupince zvládli přípravu mladí pesjci výborně a dvě malá štěňátka Joy a Tessie se parádně otrkala a seznámila se jak se zvěří, tak se střelbou. Sobotní večer jsme zakončili povídáním o výcviku a veselými historkami " z natáčení " a vrhli se na připravené dobroty, šampáňo a vynikající moravské víno.

Neděle nás přivítala slunečným a teplým počasím. Nejprve proběhla úprava srsti některých pejsků a pak následovala krátká výstavní příprava pod vedením Veroniky. Po pauze jsme ještě pocvičili a odpoledne s pocitem krásně stráveného víkendu odjeli do svých domovů.

Z této parádní akce vzešlo velké množství krásných fotek, neboť 4 z nás mají focení jako koníček. Mám štěstí, mě focení zrovna moc nejde a tak se těším z přísunu nádherných fotek, kterými se pak zde mohu chlubit. :)

Díky za parádní víkend: Eva a Veronika Hubíkovy, Míra, Blanka a holčičky Antošovi, Eva Šípová a Lukáš Beránek, Jana Maštěrová, Maruška a Jarda Machovi, Danuška Hybrantová a nový milý člen naší grupy Petr Zukal.

za fotky děkuji kamarádům Evičkám, Lukymu a Mírovi

další krásné fotky najdete zde : http://www.retrivri.cz/fotogalerie/rasna-2013

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.486981998030409.1073741826.100001558403705&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.617928494901659.1073741828.100000535437376&type=3

Rasna -Lexy,duck Rasna Lexy
Lexynka s kačerem, alespoň na suchu
Lexy dohlíží na výcvik mladých
Rasna - spol. Rasna - me
skupinka Oveverkářů
já v akci :))))
rasna Cathy Rasna - Era
naše nejstarší Cathy ( témeř 12 let )
naše nejmladší ve spoluvl. Era ( 10 měsíců )

 

------------------

DUO CACIB Brno, CZ - 2.-3.2013, Cruft´s qualification - 138 /105 GR

psi : Rune Fagerstrom ( FIN ), H. Ahrens ( AT )

feny:Dusan Paunovic ( SRB ), Rune Fagerstrom ( FIN )

Rok se s rokem sešel a opět je tu má oblíbená dvojvýstava DUOCACIB v Brně, tentokrát i nominační na Cruft´s. Goldeni se sešli ve velkém počtu a přes počáteční zmatky s výměnami rozhodčích, se nakonec všichni sešli u prostorných kruhů a bojovali v nich o nejlepší umístění. Tradičně přijeli i elitní zástupci z Ruska, Rakouska, Maďarska,Litvy,Polska i Slovenska, takže v kruzích bylo na co koukat. Po roční pauze jsem přihlásila do tř. pracovní i Lexy, ale bohužel zranění na posledním honu ji natolik postihlo, že nakonec zůstala v teplém pelíšku doma. Bylo mi to líto, ale Lexinku  hrdě zastoupila její štěňata z vrhu " D " - Dianka a Dora a z vrhu " E " - Enrico, E Dindin jn. a Era . Všichni se předvedli, jak nejlépe uměli a všichni nakonec skončili za přísného posuzování a ve velké konkurenci v pořadích. Byla jsem opravdu moc spokojená, šťastná a trochu i pyšná :). Děkuji majitelům našich odchovů za perfektní reprezentaci naší malé stanice.
Výstava byla úspěšná i pro naše kamarády, většina se též umístila v pořadích. V sobotu i v neděli jsem mohla fandit dvěma nejúspěšnějším  z nich - Rozárce od Dany H., která v neděli vybojovala CACIB a dokončila tak titul ICH a v sobotu mladé 11ti měsíční Berince Míry A., která vyhrála početnou tř. mladých, kvalifikovala se na Cruft´s, stala se nejlepším mladým a nejlepším mladým ze skupiny FCI IIIV. Byl to super zážitek a já si obě výstavy spolu se svými přáteli moc užila. Velké díky patří Evě a Veronice, že se nás ujaly a hostily ve svém domě od pátku do neděle. Víkend byl hektický, hodně únavný,ale moc moc krásný.

posudky našich odchovů z vrhu " E "  (Lenda moura Soul x Pinkerly Never Say Never )

ERA

v sobotu : 7 měsíční pěkná mladá fena, správný samičí typ, správná hlava, dobrá stavba těla vzhledem k věku, dobře vyvážené tělo, pěkný charakter, dobrá silueta.

v neděli : 7 months - puppy with lovely body propositions, she has correct length of legs, compare with a body lenght, nice shape of a head, lovely expression, good neck, ballanced angulation front and rear, good straight front legs, correct bone, good level topline, she move very nicely, excellent temprament.

ENRICO

v sobotu:7 months,exc.size, correct body proportions, strong masculine head,good darg eye,but would prefer better worked eyebrow,enough neck, upright shoulders, well body, exc.top-line,good croup, exc.rear angulation, exc.bone and feet, move very well, exc. temperament.

E DINDIN Jn.

v neděli : pes správných těl. proporcí,silné kostry, korektní samčí hlavy,dobrý pigment, volnější kůže pod krkem,dobré hřbetní liniie, dobrý pohyb.za fotky děkuji: E.Hubíkové, E. Šípové, M. Antošovi,K. Valíkové a J.Maštěrové

Diana - duo2.2013
Diana - duo2.2013+ Kamca
Diana ( 2,5 roku ) - tř. pracovní - V3 ( 10 ) / V2.rcac (8 )
se šťastnou majitelkou
Dora - duo22013 Dora - duo22013-move
Dora ( 2,5 roku) - tř. otevřená - V2.r.cac ( 16 ) / V3 ( 11 )
Dorinka v pohybu
E Dindin jn.- duo22013 E Dindin jn.- duo22013-2
E Dindin jn.( 7,5 měs. ) - třída dorostu - v neděli VN3 ( 5 )
zatím největší chlap:)
Enrico - Duo22013 Enrico - Duo22013-move
Enrico (7,5 měs. ) - třída dorostu - v sobotu VN4 ( 7 )
Rikoušek v pohybu
Era - duo22013 Era - duo22013-move
Era ( 7,5 měs. ) - třída dorostu - VN1 ( 6 ) / VN ( 10 )
Erunka v pohybu

 

 

 

 

NVP Brno  - 5.- 6.1.2013
posuzoval: Ing.F.Korda (  101 GR )

Na začátku ledna se konala letošní první výstava -  Hanácká národní výstava psů, tentokrát bez mojí účasti. Posuzoval hl.poradce chovu KCHLS ing. Korda a účast proto byla nebývale hojná. Za naše barvy startovala Diana  ve třídě pracovní ( 9 fen ) a mladá Era ve třídě dorostu ( 10 fen ).Obě holky se musely poprat s velkou konkurencí a tak mám velkou radost z jejich umístění. Dianka obsadila třetí příčku se známkou V3 a malá Erunka, pro kterou to byla první zkušenost v kruhu a navíc ve velké hale, se umístila na krásném druhém stupínku se známkou VN2. Děkuji Kamilce a Evě Š. za perfektní předvedení a těším se na obě a další odchovy na únor opět do Brna na Duocacib.

Diana - cac Brno jan.2013
Diana - cac Brno jan.2013 -2
Diana -třída pracovní  V3 ( 9 fen )

Era - caca,Brno - jan.2013
Era - caca,Brno - jan.2013 -2
Era  - třída dorostu VN2 ( 10 fen )
6ti-měsíční světle zlatá fena, elegantní krk, pevný hřebet, správné úhlení,uzavřené tlapy, kvalitní srst, výborné předvedení.

 

 

pf cz

Z Botičských